Bitmeyen Kartuş

Bitmeyen kartuş, tekrar tekrar mürekkep doldurulmaya ihtiyaç duyulmayan ve direkt olarak mürekkep haznesinden mürekkep çekebilen kartuşlardır. Bu kartuşlar genellikle bitmeyen kartuşlu yazıcılar ile uyumlu bir şekilde çalışabilir. Ayrıca bitmeyen kartuş bulunan yazıcı modellerinde kartuşun oldukça uzun bir süre değişmesine veya doldurulmasına gerek yoktur.

Bitmeyen kartuşlu yazıcı daha çok püskürtme mürekkepleri kullanarak bu mürekkeplerin püskürtülmesi yoluyla baskı yapar. Mürekkep tankından püskürtülen mürekkepler, kartuş tarafından direkt olarak baskıya gönderilir. Ayrıca bitmeyen kartuşlar tonerli yazıcı modelleriyle de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Tonerli yazıcılarda kullanılan mürekkebin toz halinde olması herhangi bir sorun yaratmaz. Ayrıca tonerli yazıcı modellerinde kartuş dolum işleminin de sık sık yapılmasına gerek yoktur.

Bitmeyen Kartuş Ne İşe Yarar?

Günümüzde markalar tarafından üretilmekte olan birçok kartuş modeli vardır. Bu kartuş modellerinin her biri farklı özelliklere ve çalışma prensiplerine sahiptir. Normal kartuşlar, sık sık doldurulmaya veya yenilenmeye ihtiyaç duyar. Ancak bu durum bitmeyen kartuş modellerinde bu şekilde değildir.

Bitmeyen kartuş sistemi diğerlerinin aksine daha uzun süre kartuş dolumu yapmadan kullanılabilen sistemlerdir. Bunun sebebi bitmeyen kartuşlu yazıcılarda mürekkebin direkt olarak tanktan alınması ve püskürtme yoluyla baskıya gönderilmesidir.

Bu tip yazıcılarda sadece mürekkep dolum işleminin yapılması gerekir ve kartuşlarda tekrar tekrar doldurulmaya ihtiyaç duyulmaz. Bu gibi özellikler doğrultusunda bitmeyen kartuşlar aynı zamanda daha ekonomik olarak çalışabilir.

Bitmeyen Kartuş Modelleri Nelerdir?

Bitmeyen kartuş modelleri mürekkep ve diğer kartuş seçeneklerinde olduğu gibi uyumlu olarak çalıştıkları yazıcılar doğrultusunda şekillenir. Örneğin Canon bitmeyen kartuşlu yazıcı modelinde kullanılacak olan ve bu yazıcıyla uyumlu olan kartuşlar diğerlerine göre daha farklıdır.

Canon marka yazıcılarda genellikle Canon e414 bitmeyen kartuş modeli tercih edilir. Bu model, Canon marka bitmeyen kartuşlu yazıcılarla büyük oranda uyumlu çalışır. Bu sebeple de en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Ayrıca Canon yazıcılarda olduğu gibi Epson yazıcılar için de bitmeyen kartuş kullanabilmek mümkündür. Epson bitmeyen kartuşlu yazıcı modelinin de uyumlu olduğu birçok kartuş modeli bulunmaktadır. Bu kartuşlar tamamen marka tarafından üretilen yazıcılarla uyumlu olacak şekilde belirlenir.

Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Fiyatları Ne Kadar?

Bitmeyen kartuşlu yazıcı fiyatları, birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterir. Yazıcı markası ve sahip olduğu diğer özellikler doğrultusunda fiyat aralıkları belirlenmektedir. Ancak sarfet.com aradığınız her türlü yazıcı modelini uygun fiyatlar karşılığında sizlere sunar. Bu sebeple sarfet.com web sitesini tercih ederek bitmeyen kartuş sistemine sahip olan yazıcıları uygun fiyatlar karşılığında satın alabilirsiniz.

Bitmeyen Kartuş Nasıl Alınır?

Bitmeyen kartuş satın almak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken tek şey Sarfet.com web sitesini tercih etmektir. Doldurulabilir kartuşlu yazıcı ve bitmeyen kartuşlu yazıcı gibi çok sayıda ürün seçeneğini bünyesinde bulunduran sarfet.com web sitesi bu yazıcılarla uyumlu kartuşları da sizlere sunmaktadır. Siz de uygun fiyatlar karşılığında güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak ve kaliteli kartuş modelleri satın almak istiyorsanız Sarfet.com web sitesini tercih edebilirsiniz.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
256 Bit SSL Şifreleme
İADE VE DEĞİŞİM
7 Gün içinde Ücretsiz
KAPIDA ÖDEME
Web’ten Evde Öde
9 TAKSİT
Kredi Kartına 9 Taksit
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.