Yaprak Fotoğraf Kağıdı 

Baskı fotoğraflar, yaşam boyunca evlerimizde baş köşede yer alan önemli hatıralar. Baskı fotoğraflarda iyi bir kalite, uzun yıllar sonra dahi fotoğrafa bakıldığında iyi bir deneyim yaşatır. Yazıcı modelleri ile uyumlu fotoğraf kağıdı modelleri içinde en çok tercih edilen konseptlerden biri, yaprak fotoğraf kağıdı. Fotoğraf kağıdı çeşitleri, yaprak ve rulo olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yaprak formunda satılan fotoğraf kağıdı modelleri, üst düzey baskı kalitesi sunması ve birçok yazıcı ile uyumluluk barındırması bakımından tercih edilmekte.

Yaprak Fotoğraf Kağıdı Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Uzun yıllar geçse dahi ilk günkü renk kalitesini ve parlaklığını koruyan fotoğraflar, güzel hatıraları ölümsüzleştirme konusunda tercih ediliyor. Yaprak fotoğraf kağıtları da, değişen model ve ölçülere, kağıt çeşitlerine göre kullanılan öğeler. Yaprak fotoğraf kağıdı A3, A4, A5 ve A6 gibi farklı ebatlara sahip. Kullanım alanına göre tercih edilen farklı fotoğraf kağıdı ölçüleri, yaşam alanlarında fotoğraflara yer vermek isteyen bireysel kullanıcılar ya da dijital baskı merkezleri için önemli. Yaprak fotoğraf kağıdı çeşitler, kağıt formuna ve baskı özelliklerine göre şu şekilde:

  • Lustre yaprak fotoğraf kağıdı
  • Parlak yaprak fotoğraf kağıdı
  • Satin yaprak fotoğraf kağıdı

Yaprak fotoğraf kağıdı çeşitleri içinde, satin konseptli modeller mat görüntü formuyla öne çıkar. Parlak yaprak fotoğraf kağıdı modelleri parlaklığın ön planda olduğu ürünlerdir. Lustre ise, fiyat performans odaklı düşünenler için öne çıkan, inkjet yazıcılar ile uyumluluk barındıran fotoğraf kağıdı modelleri içinde yer alıyor.

Yaprak Fotoğraf Kağıdı Özellikleri

Fotoğraf kağıdı, ortaya çıkan baskı sonucu üzerinde en önemli faktörlerden biri. Bu nedenle, yaprak fotoğraf kağıdının profesyonel, A++++ kalitede tercih edilmesi gerekiyor. Fotoğraf kağıdı satın alırken göz atılması gereken özellikler içinde ağırlık ve kağıt ölçüsü ilk sırada gelen konulardan. Buna ek olarak kaplamanın reçine olması ve kaplama tipinin mikro gözenekli parlaklık içermesi de önemsenmesi gereken noktalardan.

Yaprak fotoğraf kağıdı ürünlerini incelediğinizde, beyazlık (ICE) özelliği ve yüzey dokusunun pürüzsüz parlak olup olmaması bilgisini de göreceksiniz. Bu maddeleri dikkate alarak bir seçim yapabilirsiniz. Arşiv ömrü dye mürekkep ile 10 yıl üzeri olan yaprak fotoğraf kağıdı modellerinde, pigment mürekkep uygulandığında 100 yıl üzeri arşiv ömrü söz konusudur. QC, OCP ve orijinal mürekkeplerle birlikte, termal ve piezo inkjet teknolojisine sahip yazıcılarda fotoğraf kağıdı modelleri %100 uyum barındırır.

Yaprak Fotoğraf Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Satin, parlak ve lustre yaprak fotoğraf kağıdı modelleri, hem profesyonel fotoğrafçılık ile ilgilenenler hem de evde bireysel olarak fotoğraf baskısı yapanlar için tercih edilmekte. Buna ek olarak dijital baskı merkezlerinde de yaprak fotoğraf kağıdı önemli bir ihtiyaç. Yaprak fotoğraf kağıdı, uyumlu yazıcılarda pigment ve dye bazlı mürekkeplerle birlikte kullanılabilir. Baskı tek yönlü olabileceği gibi çift yönlü de olabilir. 

Yaprak fotoğraf kağıdı modelleri hızlı kuruması nedeniyle, fotoğraf baskılarının yapışmasına izin vermeden hızlı bir şekilde sonuç verir. Buna ek olarak fotoğraf kağıdının reçine içerikli kaplaması toz ve suya karşı da koruma sağlar. 

Yaprak Fotoğraf Kağıdı Markaları ve Fiyatları

Yaprak fotoğraf kağıdı modellerinde marka ve fiyatlar, kaliteyi belirleyen önemli kriterler içinde yer alıyor. Epson, Fujifilm ve Noritsu’nun yanı sıra, Quality Colors QC de fotoğraf kağıdı modellerinde en çok tercih edilen markalardan. QC Türkiye distribütörü Sarfet üzerinden, ihtiyacınız olan fotoğraf kağıdı modellerini internete özel indirimler ve kapıda ödeme avantajı ile satın alabilirsiniz. Üstelik satın aldığınız fotoğraf kağıdı ürünlerinde 7 gün iade imkanı da bulunuyor. 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
256 Bit SSL Şifreleme
İADE VE DEĞİŞİM
7 Gün içinde Ücretsiz
KAPIDA ÖDEME
Web’ten Evde Öde
9 TAKSİT
Kredi Kartına 9 Taksit
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.