Rulo Fotoğraf Kağıdı 

Baskılı fotoğraflar, dijital fotoğraflar ne denli popüler olursa olsun evlerde her zaman baş köşede yer alıyor. Böylesine önemli bir ihtiyaç da elbette ki fotoğraf kağıdı gibi malzemelerin kalitesi çok önemli. Hem görüntü kalitesi ve parlaklık hem de dış etkenlere karşı dirençli yapı, fark yaratan konulardan. Fotoğraf baskısı alma sürecinde en çok tercih edilen iki model, rulo fotoğraf kağıdı ve yaprak fotoğraf kağıdı. Teknik olarak iki çeşit arasında bir fark olmasa da, kullanım yapısına göre farklar söz konusu. 

Rulo fotoğraf kağıtları, satin ve parlak fotoğraf kağıdı olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Satin ya da parlak fotoğraf kağıdı modelleri, görüntü yapısının içerdiği fark ile öne çıkmakta. Kişisel, ev tipi kullanımda ya da baskı merkezlerinde profesyonel kullanımda, rulo fotoğraf kağıdı her iki türde de ilgi görüyor.

Rulo Fotoğraf Kağıdı Nasıl Seçilir?

Rulo fotoğraf kağıdı satın alırken ilk dikkat edilecek nokta kağıdın ebatıdır. İhtiyaç duyulan fotoğraf çıktısına göre, fotoğraf kağıdı A3, A4, A5 ya da A6 gibi ebatlarda tercih edilebilir. Fotoğraf kağıdının ebat formu, evde çerçeveli bir şekilde sergilenecek bir fotoğraf ya da küçük bir çerçevede sergilenecek bir fotoğraf olmasına göre değişir.

Rulo fotoğraf kağıdı modellerinde yazıcı uyumluluğu en önemli konulardan biridir. HP, Epson ya da farklı bir yazıcı ile uyumlu olan rulo fotoğraf kağıdı modelleri en iyi performansı verebilir. Fotoğraf kağıtlarının 40 GSM ile 640 GSM arası değişen ağırlıkları, parlaklık seviyeleri de önemlidir. 

Rulo fotoğraf kağıdı seçiminde kağıt ölçüsü, kaplama türü, yüzey dokusu ve beyazlık-parlaklık değerleri, dikkat edilmesi gereken teknik parametreler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, satin ya da parlak modeller arasındaki fark da merak edilmekte. Satin fotoğraf kağıdı modelleri daha mat bir görünüm sunması ile öne çıkıyor. Parlak fotoğraf kağıdı modelleri ise daha yüksek parlaklık yapısı ile tercih edilmekte.

Rulo Fotoğraf Kağıdı Markaları ve Fiyatları

Rulo fotoğraf kağıdı markaları içinde Epson, Quality Colors, Fujifilm ve Noritsu ürünleri tercih edilebilir. Üst düzey baskı kalitesinin yanı sıra, uygun bütçeli ürün seçeneklerini keşfetmek isteyenler için rulo fotoğraf kağıdı modelleri içinde en iyi alternatifler Sarfet’te sizi bekliyor. İnternete özel indirimler, kapıda ödeme avantajı ve 7 gün iade garantisi ile fotoğraf kağıdı, mürekkep, kartuş gibi sarf malzemelerini Sarfet’te keşfedebilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
256 Bit SSL Şifreleme
İADE VE DEĞİŞİM
7 Gün içinde Ücretsiz
KAPIDA ÖDEME
Web’ten Evde Öde
9 TAKSİT
Kredi Kartına 9 Taksit
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.