HP Mürekkep

Sıklıkla Tüketilen HP Mürekkepler

HP markalı yazıcıları metin veya fotoğraf basabilmek için HP mürekkep modellerine ihtiyaç duyar. Kimi zaman tükenme sebebiyle kimi zaman da farklı ihtiyaçlar doğrultusunda yeni mürekkepler satın alınması gerekir. Sarfet.com web sitesi çok sayıda mürekkep seçeneğini sizlere sunmakta ve dilediğiniz modeli kolaylıkla satın alabilmenize olanak sağlar.

HP marka yazıcınızın sorunsuz şekilde çalışması ve yüksek kalitede baskı yapabilmesi için ihtiyaç duyduğu bazı parçalar bulunur. Bu ürünlerden arasında mürekkep de yer almaktadır. HP marka yazıcınızla resim ya da yazı basımı yapabilmek için mürekkep kullanmanız gerekmektedir.

HP yazıcı kartuş ürünleriyle uyumlu çalışacak olan mürekkep modellerini satın almak için yapmanız gereken tek şey Sarfet.com web sitesini tercih etmektir.

HP Mürekkep Kullanımı

Satın alınan yedek mürekkeplerin kullanılabilmesi için öncelik olarak HP yazıcılarda bulunan hazneye doldurulmaları gerekir. HP mürekkep doldurma işlemi oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Bu nedenle HP mürekkep modelleri, herkes tarafından kullanılmaya uygundur.

HP kartuş boyası aracılığıyla yeni bir kartuş almaya gerek kalmadan cihazınızın mürekkep ihtiyacını karşılayabilir, orijinal HP mürekkep sayesinde yüksek kaliteli baskılar yapmasını sağlayabilirsiniz.

HP mürekkepler yalnızca yazıcılarda değil HP marka plotterlarda da kullanılabilmektedir. HP plotter mürekkep ürünleri de plotterınızda baskı yaparken ihtiyaç duyduğunuz renklere göre çeşitlenmektedir. İnternet sitemiz üzerinden cihazınıza uygun plotter mürekkepleri hakkında bilgi alabilir ve dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

HP Mürekkep Çeşitleri

HP mürekkep çeşitleri yazıcınızın modeline göre farklılık göstermektedir. Ayrıca pek çok farklı renkte mürekkep modeli de mevcuttur. En çok tercih edilen siyah mürekkep olmakla birlikte renkli baskılarınız için renkli mürekkep ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz. Tüm HP yazıcılarına uygun mürekkep çeşitleri sunan sarfet.com aracılığıyla yazıcınızın ihtiyaç duyduğu mürekkebi en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Mürekkep doldurma işlemi için ihtiyaç duyduğunuz ürünleri de sarfet.com üzerinden edinmeniz mümkündür. Bu işlem için gereken şırınga ve mürekkebin bir arada bulunduğu HP mürekkep seti de internet sitemiz üzerinden satıştadır. Böylece herhangi bir uzmanlığa gerek kalmadan yazıcınızın mürekkebini kendiniz değiştirebilir ve baskı yapmaya devam edebilirsiniz.

HP Yazıcı Mürekkebi Nasıl Doldurulur?

Yazıcı mürekkepleri ve HP mürekkep kartuşu gibi ürünler belirli kullanım sürelerine sahiptirler. Yazıcılarınızın performans düşüklüğü yaşamadan baskı yapmaya devam edebilmesi için bu ürünlerin belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. HP marka yazıcınıza HP yazıcı mürekkebi doldurmak için izlenmesi gereken bazı adımlar mevcuttur.

  • İlk olarak yazıcınızın açık olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra kartuş kapağı açılır ve taşıyıcı ürünün ortasına hareket eder.
  • Taşıyıcının boşta ve sessiz duruma gelmesi beklenir. Yerinden çıkması için de kartuş aşağıya doğru bastırılır.
  • Siyah mürekkebi değiştirmek için sağdaki yuva, 3 renkli mürekkep değiştirilmek için soldaki yuvadan kartuş çıkartılır.
  • Kartuş çıkarıldıktan sonra mürekkep şırıngasıyla biten kartuşa mürekkep enjekte edilir.
  • Kartuş tekrar eski ünitesine takılır.

Bu şekilde HP yazıcı boyası kartuşa enjekte edilmiş olacaktır. HP kartuş mürekkebi sayesinde yazıcınız yeni bir kartuş almaya gerek kalmadan eski performansıyla çalışacak, yazı ve resim baskıları yapmaya devam edecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.