Canon Tanklı Yazıcı Mürekkebi - OCP Serisi

41,37
KDV Dahil
Renk Seçiniz

PGBK Pig

C Dye

M Dye

Y Dye

OCP Set

Gramaj Seçiniz

70ml

100ml

135ml

250ml

500ml

1000ml

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Ürün Stok Kodu                     30200101020051

Marka Adı                              OCP Serisi Canon

Model No                                Canon Tanklı

Ürün Açıklaması                     Canon Tanklı Yazıcı Mürekkebi – OCP Serisi

Renk                                       Black Siyah Pigment / Cyan Mavi Dye / Magenta Kırmızı Dye / Yellow Sarı Dye 

Ürün Niteliği                           PGBK Siyah Pigment -  C Mavi M Kırmızı Y Sarı Dye Bazlı Muadil Mürekkep

Raf Ömrü                                2 Yıl

Garanti Süresi                        12 Ay %100 Garanti

UYUMLU YAZICI MODELLERİ

Pixma G Serisi

Pixma G1100

Pixma G1200

Pixma G1400

Pixma G1410

Pixma G1411

Pixma G1500

Pixma G1501

Pixma G1510

Pixma G2000

Pixma G2002

Pixma G2100

Pixma G2400

Pixma G2410

Pixma G2411

Pixma G2500

Pixma G2501

Pixma G2510

Pixma G3000

Pixma G3100

Pixma G3400

Pixma G3410

Pixma G3411

Pixma G3500

Pixma G3501

Pixma G3510

Pixma G4400

Pixma G4410

Pixma G4411

Pixma G4500

Pixma G4510

Pixma G4511

Pixma G5040

Pixma G5050

Pixma G6040

Pixma G6050

Pixma G7040

Pixma G7050

Pixma GM2040

Pixma GM2050

Pixma GM4040

Pixma GM4050

UYUMLU KARTUŞ MODELLERİ

Canon GI-190 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-190 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-190 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-190 Y Yellow Sarı Mürekkep

Canon GI-490 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-490 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-490 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-490 Y Yellow Sarı Mürekkep

Canon GI-590 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-590 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-590 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-590 Y Yellow Sarı Mürekkep

Canon GI-790 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-790 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-790 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-790 Y Yellow Sarı Mürekkep

Canon GI-40 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-40 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-40 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-40 Y Yellow Sarı Mürekkep

Canon GI-50 PGBK Black Siyah Mürekkep

Canon GI-50 C Cyan Mavi Mürekkep

Canon GI-50 M Magenta Kırmızı Mürekkep

Canon GI-50 Y Yellow Sarı Mürekkep

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Şirketimiz konusunda uzman ekibimiz tarafından dünya piyasalarındaki kalitesi en güvenilir, en istikrarlı, performansı en yüksek ürünleri, orijinal üretici ile %100 uyumlu mürekkepleri ve kartuşları karşılaştırma ve testlerden geçirerek tedarik  etmek için çalışır ve böylece paylaşmaktan ve sahip olmaktan memnuniyet duyacağınız, baskılarınızda sorun yaşamayacak, orijinal ürün ile kıyasladığınızda ciddi miktarda tasarruf yapabileceğiniz bu düşük maliyetli ve yüksek kaliteli alternatife güvenebilir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu tezlerimizi 100% müşteri memnuniyet garantisi ile destekliyoruz. Ürünlerimizin kalite, fiyat ve performans karşılaştırmasını yaparken lütfen piyasada içeriğinin ne olduğu belli olmayan, çevreye ve insan sağlığına zararlı olup olmadığını bilmediğiniz düşük maliyetli ürünler ile değil, orijinal üretici ile kıyaslamanızı öneririz.

OCP Mürekkepler® Avrupa da özel olarak birebir Canon yazıcılar için geliştirilen yüksek kaliteli mürekkepler olup, orijinal mürekkebin mükemmel renk değerlerine karşılık gelir. Bu nedenle, OCP serisi Canon Tanklı Yazıcı mürekkeplerimizin siyah rengi pigment diğer renkleri dye bazlıdır. Bu ürünlerimiz yüksek kaliteli net keskin baskılı metin dokümanları, laser baskı kalitesinde iş dökümanları üretmek için ideal olup, son derece parlak çıktılar ve dengeli bir renk skalası size sunar. Özellikle OCP serisinde renk gamutu Canon Tanklı Yazıcı mürekkepleri ile eşdeğerdir. Bu nedenle Canon Pixma G Serisi Mürekkepli Yazıcınız için OCP serisi mürekkeplerimizi kullanmanızı kesinlikle öneririz. Hızlı kargo teslimatımız, 50 Tl üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo , özel fırsatlarımız, toplu mürekkep sipariş indirimlerimiz ve benzersiz 1.sınıf müşteri hizmetlerimiz ile %100 memnun kalacaksınız. Ürünlerimizi kullandıktan sonra SARFET.com artık yazıcılarınız için sarf malzeme tedarikinde güvenilir tek adresiniz olacaktır. 

Sizlere yukarıdaki ürün açıklamalarımızın dışında inkjet mürekkepler ile ilgili genel kısa bir bilgi vermek isteriz.

Dye bazlı mürekkepler, mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılan standart mürekkep türüdür. Tamamen çözülmüş ve sıvı içinde süspanse edilmiş renklendiricilerden oluşurlar. Pigment bazlı mürekkep ise , bir sıvı taşıyıcı içinde süspansiyon haline getirilmiş çok ince bir katı renklendirici parçacık tozundan oluşur.

Dye bazlı ve Pigment bazlı mürekkepler arasındaki farkları tam olarak anlamak için, yapısal olarak birbirlerinden nasıl farklı olduklarını bilmek önemlidir. Dye mürekkepleri, suda çözülmüş bir şeker çözeltisi olarak düşünülebilir. Dye bazlı mürekkeplerin en büyük avantajı renk canlılığıdır, ancak UV solmasına karşı eğilimlidirler ve bir damla su kağıda düşer ise mürekkep yeniden kağıt üzerinde çözünür. Fotoğraf kağıtlarında ise bu durum farklılık gösterir, kağıt üzerindeki kimyasal kaplama dan dolayı Dye bazlı mürekkepler mükemmel renk canlılığı sağlar ve kalitesi yüksek bir mürekkep ve fotoğraf kağıdı ile solmaya karşı da direnci çok yüksek olur.

Dye mürekkeplerindeki moleküller küçüktür ve genellikle daha ince bir şekilde yayılır. Dye mürekkepleri ayrıca kağıda batma eğilimindedir ve mürekkebin baskı sonrası görüntüsünün kenarlarından kanamasına izin verme potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, kristal berraklığında ve yoğun ince çizgilerle ince çizgi çizimleri üretmede iyi sonuçlar verir.

Pigment mürekkepleri ise daha çok bir sıvı içinde asılı un gibidir kağıt üzerinde çözülmez . Bir Pigment mürekkebindeki moleküller, bir Dye mürekkebine kıyasla çok daha büyüktür, neme ve UV solmasına karşı daha dayanıklıdır. Bu, renk canlılığını daha uzun süre koruduğu ve daha fazla renk kararlılığına sahip olduğu anlamına gelir. Bir görüntünün uzun süre dayanması önemliyse, Pigment mürekkep kullanımına gitmek bir tercih sebebidir. Pigment bazlı mürekkepler, ideal koşullar altında bazı kağıt türlerinde 200 yıllık bir arşiv ömrüne sahiptir. Dye bazlı mürekkebin aksine, Pigment kağıdın liflerinde çözülmez, ancak kağıda oturur ve kağıt yüzeyine yapışır. Pigment mürekkepleri renk, ton ve dereceleri daha hassas bir şekilde üretebilir. Pigment mürekkepler ayrıca parlak, mat hatta güzel sanatlar tuval dahil tüm ortam yüzeyleriyle tutarlı sonuçlar verir.

Dye bazlı mürekkepler Pigment bazlı mürekkep ile çalışan yazıcılarda kullanılabilir ama tam tersi durumda kullanılması tavsiye edilmez bu durum yazıcı baskı kafalarında tıkanmalar ciddi sorunlar ve maliyetler oluşturabilir. Maliyet bakımından Pigment bazlı mürekkepler Dye bazlı mürekkeplere göre çok daha pahalıdır ve üretimi Dye bazlı mürekkeplere kıyas ile kolay olmayan, formülasyonları daha komplike kimyasal ürünlerdir dolayısı ile piyasada Pigment bazlı diye satışa sunulan ve tavsiye edilen Pigment mürekkepler gerçekten Pigment mi değil mi bir diğer soru işaretidir.

Umarız yukarıda sizlerle paylaştığımız bu bilgiler siz değerli müşterilerimize kısada olsa faydalı olabilmiştir.

ÜRÜN NOTU

Canon Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için uyumlu yazıcı ve kartuş modelleri yukarıda belirtilmiş olup, bu ürün orijinal bir ürün değildir ve yazıcı üreticisi tarafından üretilmemiştir.

Tüm marka isimleri ve ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir ve sadece referans amaçlı kullanılmıştır. 


Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.