EPSON Kartuş Mürekkebi

Epson markalı yazıcılarınızın yüksek performansta çalışması ve baskı kalitesinin düşmemesi için kaliteli  Qc Epson kartuş mürekkebi kullanmanızı öneririz. 

Sarfet.com üzerinden pek çok Epson mürekkep modeli satışa sunulmaktadır. Yazıcınıza uygun Epson kartuş mürekkebini renk seçeneklerinden birini tercih ederek kolayca satın alabilirsiniz.

Kartuş mürekkebi, yazıcıların çalışırken ihtiyaç duyduğu, baskı yaparken ihtiyaç duyulan mürekkeptir. Epson marka yazıcınızdan resim ya da belge çıktısı alınırken gereken renkler Epson kartuş mürekkebi aracılığıyla sağlanır.

Her yazıcı modelinin ihtiyaç duyduğu kartuş mürekkep modeli farklı olabilmektedir. Örneğin Epson 103 marka yazıcılar için yalnızca Epson 103 mürekkep kullanılabilecektir. Başka bir Epson mürekkebi cihazla uyumlu çalışmayacaktır.  Ayrıca baskı kalitesinin en üst düzeyde olması, cihazın tüm özelliklerinin kullanılabilmesi için orijinal kartuş mürekkebi kullanmak gerekir.

Aksi halde cihazınızda performans düşüklüğü yaşanabilir. İnternet sitemiz üzerinden her Epson yazıcı modeline göre Epson mürekkep bulmak mümkündür.  Cihazınızın modeline göre üretilmiş kartuş mürekkebi modellerimizi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Epson Kartuş Mürekkebi Modelleri Nelerdir?

Epson markası tarafından üretilen pek çok yazıcı modeli mevcuttur. Her bir yazıcı modeli için kullanılması gereken kartuş mürekkebi de farklılık göstermektedir. Yazıcıların baskı kalitelerinin yüksek olması için her yazıcıya modeline göre kartuş mürekkebi kullanmak gerekir.

Epson kartuş mürekkep modelleri, yazıcı modellerine göre çeşitlenmekte ve farklı renklerde üretilmektedir.

Epson marka yazıcılar başka kartuş modelleri ile de çalışabilir fakat farklı marka kartuş kullanımı cihazı olumsuz etkileyecektir. Örneğin Epson l3151 model yazıcı için Epson l3151 mürekkep kullanılmalıdır.

Web sitemiz üzerinden tüm Epson yazıcılar için kartuş mürekkebi modelleri satışa sunulmaktadır. Cihazınıza uygun mürekkep modelini sitemiz üzerinden bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Epson Kartuş Mürekkebi Nasıl Kullanılır?

Epson kartuş mürekkebi kullanımı oldukça kolaydır ve kartuş mürekkebi bitek herkes kolaylıkla mürekkep dolumu yapabilir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta mürekkebin orijinal Epson marka olup olmadığıdır. Aksi halde mürekkep cihazla tam uyumlu çalışmayabilecektir. Kartuş mürekkebi doldurulurken izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak güç ışığının açık olduğundan fakat yanıp sönmediğinden emin olunmalıdır.
  • Tarayıcı ünitesi açılır.
  • Cihaz üzerinde yer alan Stop düğmesine basılır. Yazıcının kafası, kartuş kontrol pozisyonuna gider. Bu esnada güç ışığı yanıp sönmeye başlar.
  • Bu aşamada tekrar Stop düğmesine basılır. Her bir biten kartuş mürekkebi için bir kez Stop düğmesine basmak gerekmektedir.
  • Kartuş mürekkebi ambalajından çıkarılmadan önce 4-5 defa sallanır.
  • Kartuş mürekkebi ambalajından çıkarılır.
  • Mürekkebin altında yer alan sarı bant kaldırılır.
  • Değiştirilmek istenen mürekkep kartuşunun arkasındaki şerit sıkılır. Kartuş yazıcının dışına doğrul kaldırılır ve düzgün bir şekilde elden çıkartılır.
  • Mürekkep kartuşa doldurulur ve kartuş yerine oturana kadar itilir.

Epson Kartuş Mürekkebi Fiyatları Ne Kadar?

Epson mürekkep fiyatları, yazıcı modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Her yazıcı modeline göre üretilen kartuş mürekkebi farklı olduğu için, sabit bir fiyat politikası bulunmamaktadır.

Yazıcı için kartuş mürekkebi satın alınırken dikkat edilmesi gereken temel nokta fiyat değil, mürekkebin orijinal olup olmaması olmalıdır. Aksi halde cihazınız kısa süre içerisinde arıza verebilir ya da baskı kalitesi düşebilir.

Sarfet.com üzerinden Epson kartuş mürekkep modellerini inceleyebilir ve cihazınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden satışa sunulan tüm Epson yazıcı mürekkebi modelleri orijinaldir.

Bu sebeple cihazınızla tam uyumlu şekilde çalışacak ve yüksek kalitede baskılar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Sitemiz üzerinden satışa sunulan Epson kartuş mürekkep fiyatları kullanıcı dostu bir şekilde belirlenmiştir. Kartuş mürekkebi satın almak için ürünü sepetinize ekleyebilir ve güvenli ödeme yöntemlerimizden birini tercih ederek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.